Marmara Gündem - 10 Aralık 2016, Cumartesi

2013 Gelinlik Modelleri

10 Nisan 2010
1.559 kez görüntülendi

2013 Gelinlik Modelleri Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

http://www.yazyaz.net/gelinlik-modelleri-2013-yeni-tasarimlar.html

Üstteki bağlantıdan 2013 – 2014 Gelinlik modellerine ulaşabilirsiniz.

2013 Gelinlik Modelleri Yeni Moda

Gelinlik modelinizi seçerken fiziğiniz, karakteriniz, düğün mekanı dikkate alınarak uygun tarzı belirlemelisiniz.
kalp Gelinlik modeli belirlerken damat adayı ile yan yana durduğunuzdaki fiziki görünüm uyumu dikkate almalısınız.
Gelinlik tarzınızı belirlerken mevsimi de göz önüne alabilirsiniz. Bahar gelinlikleri; cıvıl cıvıl çiçekli, ince kumaşlar, uçuş uçuş tüller, hafif renkli süslemelerden oluşabilir. Yaz gelinlikleri; ince tüllü kumaşlardan, çiçek aksesuarlı, straplez dekolte gelinlikler tercih edebilir.

Sonbahar gelinlikleri daha romantik soft bir hava vermeli, dantel ve krem rengi ağırlıklı olabilir. Kış gelinlikleri; kumaş tercihleri saten, tafta, ziberlin, biraz daha ışıltılı ve pırıltılı gelinlik tercih edebilir.

Gelinlik alırken mümkünse katalogdan model seçerek değil üzerinizde deneyip beğenerek karar vermenizde fayda vardır. Yakın çevreden etkilenmek yerine uzman kişiden fikir almak daha doğru tercih yapmanızı sağlar.

İnce ve uzun boylu gelinler kat kat volanlı etekler, boydan bütün drapeli ve büstiyerli iki parçalı gelinlik tercih edebilirler.

Orta ve kısa boylu gelinler gelinlikte kabarık olmayan hafif kuyruklu evaze etek modelleri, süslemeli motif seçimlerinde küçük ve uzunlamasına tasarımlar seçmeli.

Kilolu büyük beden gelin adaylarının gelinlik modeli kulptan açılımlı parçalı ve evaze etekli olmalı. Kesinlikle belden kabarık gelinlik modellerinden kaçınmalılar. Olabildiğince evaze hatları belli etmeyen hafif dökümlü kumaşlarla hatlar gizlenmeli. Etekler A formda olmalıdır.

Dolgun ve büyük göğüslü olan gelinler için gelinlik modeli straples açık olmamalı, dekolte gelinliklerden kaçınmalılar. Süsleme ve aksesuarlarla hafif kruvazelik verilerek göğüsteki belirgin görünümden azaltılmalı.Gelinlik bakmaya ve provalara toparlayıcı sütyenleri ile gitmeliler.

Küçük göğüslü gelinlerin, gelinlik modeli ; balenli, göğüs cub’ı sütyen kesimli, göğüste hafif drape, göğüste hafif kabarık aksesuarlar ve büstiyerler tercih edilmeli. Göğsü basan gelinlik modellerinden ve göğüsün küçük olduğunu vurgulayan derin dekoltelerden kaçınmalılar.İhtiyaç duyuyorlarsa gelinlik bakmaya ve provalarına giderken sütyen içine yerleştirilen desteklerden temin edip gitmeliler.

Gelinlik aksesuar seçiminde fiziğe göre seçim yapmak gerekmiyor. Kilolu gelinler de çiçek seçebilir zayıf gelinlerde, yalnız dikkat edilmesi gereken husus gelinimizin karakteri ile aksesuarların bütünleşmesi.

Neşeli sempatik karakterdeki gelin adayı cıvıl cıvıl, uçuk renklerde çiçekler, aksesuarlar, kristaller tercih edilebilir.

2013 Gelinlik Modelleri, Resimleri

2013 Gelinlik Modelleri Yeni Moda 1

DMCA.com

Yorumlar

  1. ayça diyor ki:

    arka plandaki gelinlik modelli cok güzel gorunuyor ama tam acılımı yok onu nerden bulabılırım….bi bilgisi olan var mı?

  2. pakize diyor ki:

    bence okadarda guzel deyıl modeller daha harıka modeller yapılmalı

  3. sevgi diyor ki:

    ben bu duvar kağıdı olarak kullanılan gelinliği tam olarak görmek istiyorum. yardımcı olursanız sevinizim

Yorum Yaz

Yandex.Metrica