10 Bin Koruma Memuru Alımları, 2013 Başvuru Formu, Şartları ve Maaşları

21 Mayıs 2013
1.172 kez görüntülendi

10 Bin Koruma Memuru Alımları, 2013 Başvuru Formu, Şartları ve Maaşları

Koruma Memuru Alımı ile ilgili İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından yapılan açıklamaya göre 2013 yılında 10 bin Koruma Memuru Alımı yapılacak. 2013 On Bin Koruma Memuru Alımlarında yaş sınırı var mı? boy, kilo eğitim durumu ile ilgili koruma memuru alım şartları nelerdir?

on bin koruma memuru alımı

10 Bin Koruma Memuru Alımları sözleşmeli mi olacak  2013 koruma memuru maaşları ne olacak alımlar kadrolu mu olacak gibi sorularınıza bu sayfamızda yanıt bulacaksınız.

İçişleri Bakanlığı 10 bin koruma memuru alınacak dedi . “Koruma Memurları” adı altında ilk etapta lise mezunu 10 bin kişi işe alınacak.

İçişler Bakanı, halihazırda Ülkemizde bütün koruma hizmetleri için 29 bin kişi görev yapıyor, diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.

Bakan, bunun fazla olduğunu belirterek, ”29 bin kişiyi en verimli şekilde dağıtacağız. İlk etapta 10 bin kişiyi eğitmeyi planlıyoruz. Bunlar emniyet hizmetleri sınıfı fakat koruma memuru” diye konuştu.10 Bin Koruma Memuru Alımı Başvuruları

Bakan Güler, bu 10 bin koruma memuru alımının yeni bir alım olacağını aktardı.

Koruma memurları lise mezunları arasından seçilecek ve yaş sınırı 28 olarak tayin edilecek. Yine alınacak kişilerin belirli fiziki koşullara da uyması gerekecek.

10 Bin Koruma Memuru Alımları, işsizlerin bir nevi umut kapısı oldu. 10 bin kişinin alınması ile işsizlik oranı da düşecek.

10 Bin Koruma Memuru Alımları, 2013 Başvuru Formu, Şartları ve Maaşları

2013 On Bin Koruma Memuru Alımları Özel Yetenek Sınavı

Koruma memurları sadece liselerden değil, iki yıllık fakülte (ön lisans) mezunlarından da alım yapılması planlanıyor. Halihazırda görev yapan birçok koruma memuru da lise mezunu durumunda bulunuyor.

2013 On Bin Koruma Memuru Alımı

10 Bin Koruma Memuru Alımı Ne Zaman

Koruma memurları alımı ne zaman yapılacak sorusunu da yanıtlayan Bakan Güler, alımların yıl sonuna kadar yapılacağını açıkladı. Ancak bu alımlar açıklamaya göre Eylül ayından sonraya kalacak.

Koruma Memurları ile Polis Arasında Fark Olacak mı ?

Evet koruma memuru ile polis arasında yetkiler açısından farklılıklar olacak ancak koruma memurları da polisler gibi acil bir durum karşısında müdahalede bulunabilecek ve gerekli delilleri toplama yetkisine sahip olacak. Polisler olay yerine gelen kadar yetkiler koruma memurlarında olacak.

Koruma memurlarının özlük hakları da polislere yakın bir seviyede olacak.

2013 Koruma Memur Alımı İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlerleyen günlerde bilgiler netleştikçe 2013 On Bin Koruma Memuru Alımları ile ilgili bütün bilgiler, başvuru formu bu sayfamızda yer alacaktır.

DMCA.com

Yorumlar

 1. burhan çiftçi diyor ki:

  ya bu başvurular ne zaman başlıyoo?

 2. murat diyor ki:

  benim yaşım 36 neden yaş oranı kayuyorsunuz yaş 30 ve üzeri oldu diye hiç bir yre müracat etmeye hakkımız yokmu 30 ve üzeri yaşlımı öylemi görüyorsunuz eger yaşlı görüyorsanız emeklide edebilirsiniz

 3. elif diyor ki:

  meraba, devletin cıkrdıgı bu memurluk ısı cok ıyı. ınsallah asılsız bı haber olmaz ve sonu gelır herkes hakkıyla kazanır . bn bu ıse ınanark ıs bulmadım ıssızım .devletın kadrou ıscıı olacaksın bundan ıysı can saglıgı . yalnız bı problm var bn kapalıym sorun ourmu. yada ılrde caresı bulnrmu . aydınlatırsanz sevınrm .

 4. safet özer diyor ki:

  benim bu işe çok ihtiyacım var butun fiziki şartlara uygunum lise mezunuyum boy 186 kilo 80 başvuru ne zaman olacak nasıl haberim o0lacak bu durumdan benim baş vuru formu yok

 5. yavuz yavuz diyor ki:

  merhaba ben lisans mezunuyum ilanda sadece lise ve önlisans mezunları yazmış lisans mezunlarının da müracaat etme şansı var mı?

 6. ÇİĞDEM KUMLU diyor ki:

  mrb az önce koruma memuru şartlarını okudum 28 yaşını doldurmuş olmak şartını gördüm emniyet mensubu bi yakınımla görüşüp bilgi aldım 28 yaş sınırı var 28 ve üstü kabul edilmeyecek bilgisini verdi ben şu an 27 yaşındayım ayrıca özel güvenlik görevlisiyim müracat edebilme şansım varmıdır.?

Yorum Yaz

Yandex.Metrica